درباره توکن های پاداشی در ایردراپ

آیا ارزش دلاری توکن های پاداشی در ایردراپ را می بایست به نسبت ارزش دلاری آنها محاسبه نمود یا تعداد توکن دریافتی دارای اهمیت است؟
درباره توکن های پاداشی در ایردراپ

👈آیا ارزش دلاری توکن های پاداشی در ایردراپ را می بایست به نسبت ارزش دلاری آنها محاسبه نمود یا تعداد توکن دریافتی دارای اهمیت است؟

دیدگاه عامیانه و غیر حرفه‌ای قطعاً به محض دریافت توکن در ایردراپ به عدد و ارزش دلاری آن توکن در لحظه نگاه میکند و این در حالی است که
شما با داشتن اطلاعات بسیار ابتدایی در زمینه ارز دیجیتال و یا تاریخچه ارزهای قدمت دار همچون بیت کوین متوجه میشوید که میزان و تعداد یک ارز دیجیتال پاداشی، چقدر می تواند در آینده مالی شما نقش بسزایی بازی کن.
به قسمتی کوتاه از این تاریخ توجه کنید قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۰ بر اساس آمار ویکی پدیا با کف قیمتی ۸ دهم سنت آغاز گردید. هشت دهم سنت یعنی: 0.008$
و این بدین معناست که اگر شما در سال ۲۰۱۰ میزان هزار بیت کوین را به صورت رایگان دریافت می کردید ارزش آن حدود ۸ دلار بود و قطعاً چیزی ناچیز به نظر می‌رسید، اما همان هزار بیت کوین در امروز ارزشی بیش از ۱۱.۵ میلیون دلار یا بر مبنای قیمت دلار امروز بیش از ۲۶۴ میلیارد تومان ارزش داشت.
تاریخچه ارائه شده یک داستان تخیلی نیست! بلکه واقعیتی حقیقی از آن چیزی است که می توانید به راحتی با جستجویی ساده در تاریخچه بیت کوین به آن دست یابید.

از این رو اگر شما در هر گونه ایردراپ ارزهای دیجیتال مشارکت می نمایید، میزان توکن یا ارز دیجیتال ارائه شده به شما، اهمیتی به مراتب مهمتر از ارزش دلاری آن توکن در آنروز را دارد.

👈ایردراپ چیست؟

ایردراپ ها، توکن ها یا ارزهای دیجیتالی رایگانی هستند که به صورت پاداش در کیف پول‌ شما ظاهر می‌شوند! دیده شدن این توکن های رایگان در کیف پول‌ها قطعاً بسیار لذت بخش خواهد بود اما ایردراپ ها از کجا می‌آیند؟ چرا رایگان هستند؟ ما در این مطلب به معرفی ایردراپ خواهیم پرداخت.

👈توضیح کلی:

ایردراپ (Airdrop) فرایندی است که در طی آن مقدار زیادی توکن یا ارز دیجیتالی رایگان به آدرس کیف پول‌های الکترونیکی واریز می‌شود. در واقع در طی فرآیند Airdrop شما صاحب توکن و رمز ارز رایگان می‌شوید. این روش یک راه جدید تبلیغات در دنیای رمز ارزها محسوب می‌شود. چون با پخش کردن ارزهای دیجیتالی جدید و توکن ها به صورت رایگان می‌توان آگاهی مردم را نسبت یک رمز ارز جدید افزایش داد. به این ترتیب Airdrop را به کمپین‌های تبلیغاتی بزرگ نیز تشبیه می‌کنند.

👈دلایل انجام ایردراپ (Airdrop) چیست؟

پروژه‌ها و سازمان‌های پشتیبانی از رمز ارزهای مختلف به دلایل عموماً تبلیغاتی از Airdrop استفاده می‌کنند:

🔸ایجاد آگهی نسبت به یک ارز دیجیتالی: هزاران نوع ارز دیجیتالی مختلف در بازار وجود دارد و ایردراپ یک راه عالی برای بازاریابی و شناخته شدن در این بازار شلوغ است.

🔸سود دو طرفه: Airdrop دارای سود دو طرفه‌ای برای دریافت کننده و شرکت پخش کننده است. دریافت کننده از این به بعد به این توکن یا ارز دیجیتالی رایگانی که دریافت کرده بیشتر توجه می‌کند و پخش کننده نیز از این توجه سود خواهد برد.

🔸جایگزین مناسب برای ICO: از آنجایی که تبلیغ برای فروش اولیه ارزهای دیجیتالی جدید (ICO) در خیلی از کشورها ممنوع است، ایردراپینگ یک راه جایگزین مناسب برای معرفی این رمز ارزها محسوب می‌شود.

🔸تقدیر کردن از کاربران: پروژه‌های بسیار مشهور رمزارز برای این که از جامعه هواداران و کاربران خود تقدیر کنند و آن‌ها را به استفاده از ارزهای دیجیتالی طرف قرارداد خود نیز دعوت کنند، از ایردراپینگ استفاده می‌کنند.

🔸توزیع عادلانه توکن: یکی از ویژگی‌های اصلی متن باز بودن این است که همه کاربران شبکه بتوانند به منابع دسترسی داشته باشند. ایردراپ این امکان را فراهم می‌کند تا همه رمز ارزها در ابتدا به صورت غیر متمرکز پخش شوند.

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram