خطای انسانی به عنوان محدودیتی برای پذیرش بلاکچین

این دستورالعمل در مورد معضلات مرتبط با خطاهای انسانی است، آنهم با توجه به آدرس های کیف پولی که اعضا در قسمت آدرس برداشت خود، استفاده کرده اند و روشهای بهبود آن را ارائه می کند.
خطای انسانی به عنوان محدودیتی برای پذیرش بلاکچین

متن ترجمه شده بیانیه مورخ ۱۹ مارچ ۲۰۲۱

👈خطای انسانی به عنوان محدودیتی برای پذیرش بلاکچین!

این دستورالعمل در مورد معضلات مرتبط با خطاهای انسانی است، آنهم با توجه به آدرس های کیف پولی که اعضا در قسمت آدرس برداشت خود، استفاده کرده اند و روشهای بهبود آن را ارائه می کند.

داده های ما نشان می دهد ۴.۳ درصد از اعضای ما، دارایی خود را به دلیل اشتباه وارد کردن آدرس کیف پول در سال ۲۰۲۰ از دست داده اند(حداقل برای یک بار).

هرچند ما بسیار تلاش کردیم که بسیاری از دارایی های این اعضا را با موفقیتی کمتر از ۱٪ بازیابی کنیم. اما بخش توسعه فنی، این عدد را به عنوان یک خطای انسانی بزرگ، جدی گرفت و برای بهبود آن تلاش زیادی کرد.

از فوریه ۲۰۲۱، هر کاربر اگر زمانی که آدرس کیف پول خود را وارد می کند، با بلاکچین مرتبط مطابقت نداشته باشد (مثلاً آدرس کیف پول بیتکوین را در قسمت مورد نیاز ERC20 وارد کند) سیستم هوشمند ما برداشت را مردود اعلام می کند و کاربر با از دست دادن دارایی روبرو نخواهند شد.

اما آیا این کافی است؟

بلاکچین شامل مخاطبین مختلفی است، خواه توسعه دهنده باشند، کاربری ساده و غیره. اما وقتی صحبت از کاربر می شود، غیرقابل تغییر بودن بلاکچین به عنوان سدّی محکم در برابر تصحيح داده های به اشتباه وارد شده به حساب می آید. و در اینجاست که بحث در مورد بهبود بخشی به ساختار مطرح میشود، قطعا آموزش کاربران اولین قدم بسیار مهم در کاهش خطاهای انسانی است.

کاربران ما باید از نحوه کار با این فناوری حداقل آگاهی را داشته باشند. در نتیجه، ما تصمیم گرفتیم امکانات آدرس “کیف پول مطمئن” را معرفی کنیم.

این گزینه به کاربران امکان می دهد تا حداکثر ۳ آدرس کیف پول مورد تایید و شخصی خود را در بخش “اطلاعات پروفایل شخصی” وارد کرده و تنها آنها را در زمان برداشت انتخاب کنند.
(این آدرس‌ها همیشه قابل تغییر توسط کاربر هستند)

این تسهیلات جدید باید به عنوان پایه ای برای به حداقل رساندن خطاهای انسانی شناخته شود و به موجب آن افزایش رفاه کاربری را ایجاد کند. هرچند ما اکیدا به همه اعضا توصیه می کنیم هنگام انجام برداشت، آدرس کیف پول خود را حتما بررسی کنند. گروه اربیت، هیچ گونه مسئولیتی در قبال ورود اشتباه اطلاعات توسط کاربران ندارد، در حالی که تمام تلاش خود را می کند تا خطاهای ورود اطلاعات توسط کاربران را کاهش دهد.

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram